Terapie na Alergie
BICOM terapie na alergie (potravinové, pyly, roztoče, prach atd.) se zaměřuje na odstranění přecitlivělosti imunitního systému na určité látky.
Pomocí Biorezonance lze harmonizovat energetické pole těla a „přeprogramovat“ imunitní reakci tak, aby již nevyvolávala alergické symptomy.
Pyly (alergická rýma, astma)
Roztoči, prach, plísně
Potravinové alergie (mléko, lepek, ořechy, ovoce atd.)
Zvířecí alergeny (kočky, psi, peří)
Chemické alergie (parfémy, čisticí prostředky, kovy – např. nikl)

Jak Terapie na Alergie funguje?
1
Konzultace a diagnostika
Terapeut se ptá na alergické reakce, jejich projevy a historii. Pomocí BICOM přístroje se testují konkrétní alergeny (např. pyl, roztoči, prach, potraviny). Diagnostika probíhá přes elektrody, které měří frekvence těla a identifikují alergické reakce.
2
Napojení na přístroj
Pacient drží elektrody v rukou nebo má přiložené elektrody na tělo. Do přístroje se vloží vzorek alergenu (např. pyl, roztoči, mléko), aby přístroj mohl vyslat obrácené frekvence k jeho neutralizaci.
3
Samotná terapie
Přístroj pracuje s elektromagnetickými frekvencemi a pomáhá tělu „odnaučit“ se špatné reakce na alergen. Terapie obvykle trvá 30–60 minut. Pacient může pociťovat mírné brnění nebo únavu, což je známka reakce těla na proces.
Příklady Alergií
Alergie je přehnaná, nepřiměřená reakce imunitního systému organismu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí. Je způsobena nesprávnou aktivací protilátek ze skupiny imunoglobulinu E (IgE) vlivem daného alergenu.

Pyly
Alergický rýma a astma jsou onemocnění, které může spouštět setkání s různými alergeny, jako je v přírodě pyl trav, pyl stromů nebo domácí roztoči.

Roztoči a plísně
Roztoči domácího prachu jsou nejčastěj- šími alergeny vnitřního prostředí budov (indoor), alergeny plísní se vyskytují ve vnitřním i zevním prostředí.

Potravinové alergie
Mezi potravinové alergie nejčastěji patří mléko, lepek, ořechy, ovoce atd. Je to reakce těla na dané potraviny, které tělo vyhodnotí jako škodlivé.

Zvířecí alergeny
Se vyskytují ve slinách (pes, kočka), moči (hlodavci), kožním mazu (kocour), kožních šupinách, úlomcích srsti, výměšcích žláz (krávy) a v peří (ptáci).

Chemické alergie
Chemické látky se senzibilizujícím účinkem mohou vyvolat alergická onemocnění kůže - kontaktní alergický ekzém nebo dýchacích cest - alergická rýma
Typy Alergií



Bezpečnost, omezení a doporučení
Biorezonance je velmi vhodná jako doplňková metoda při léčbě výše uvedených problémů.
Měla by být vždy kombinována s různými druhy medicíny, zejména u vážných onemocnění.
Konzultace a ani Terapie BICOM nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami a nejsou náhradou lékařské péče.